قرارگاه فرهنگی شهید بابانظر


با حضور فرماندهان دفاع مقدس و خانواده های شهدا؛

پنجمین یادواره سردار شهید نظرنژاد(بابانظر) در بهشت رضا برگزار شد

 

به گزارش قرارگاه فرهنگی شهید بابانظر، با تلاش ستاد یادواره شهید بابانظر، پنجمین یادواره سردار شهید محمدحسن نظرنژاد و گرامیداشت همرزمان شهید ایشان، سرداران شهید سیدعلی ابراهیمی و محمدابراهیم شریفی صبح روز جمعه 1 شهریورماه 92 در جوار مزار شهدای بهشت رضای مشهد و با حضور جمعی از فرماندهان دفاع مقدس و مردم شهید پرور مشهد مقدس برگزار شد.

سردار خزرائی، مدیرعامل موزه دفاع مقدس تهران و از فرماندهان دفاع مقدس در این مراسم با بیان اینکه شهید بابانظر یکی از فرماندهان باصلابت و مدافع نظام و انقلاب در جنگ 8 ساله ایران و عراق بود، افزود: در دوران دفاع مقدس، دشمنان تلاش‌های بسیاری برای از بین بردن و فروپاشی انقلاب اسلامی انجام داد اما راه به جایی نبرد.

وی با اشاره به این که علی‌رقم عدم آمادگی جمهوری اسلامی در هنگام آغاز جنگ، همه مردم برای دفاع از انقلاب بسیج شدند و به جبهه های حق علیه باطل شتافتند، اظهار کرد: با اینکه بیشتر رزمندگان جنگ 8 ساله دفاع مقدس، هیچگونه آموزش نظامی را ندیده بودند اما با همه توان برای دفاع از مملکت خویش به مقابله با دشمنان برخواستند.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس برخی از مردم در جبهه ها حضور یافتند و برخی دیگر با پشتیبانی از رزمنده ها، زمینه پیروزی اسلام بر کفر را فراهم کردند.

این فرمانده دفاع مقدس تصریح کرد: در پایان جنگ ایران و عراق علی‌رقم این که 12 لشکر رژیم بعث عراق 3 بار از سوی رزمندگان ایرانی منهدم شد، اما ذره ای از خاک ایران کاسته نشد.

سردار خزرائی، ایثار، گذشت و از خودگذشتگی شهیدان را رمز پیروزی ایران در جنگ 8 ساله دانست و خاطر نشان کرد: شهید بابانظر برای صیانت از اسلام و انقلاب پا به عرصه جنگ نگذاشت بلکه با عقلانیت و بصیرت مثال زدنی برای مقابله با کفر به جبهه های حق علیه باطل شتافت.

وی خاطرنشان کرد: وجه تمایز دفاع مقدس با جنگهای اتفاق افتاده در کشورهای دیگر، اخلاق مثال زدنی در رفتار رزمندگان است.

گفتنی است؛ در حاشیه پنجمین یادواره سردار شهید بابانظر از نمایشنامه «92 درصد زندگی» با محوریت تبیین زندگی شهید نظرنژاد برای نخستین بار رونمایی شد.پیج رنک گوگل
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات