قرارگاه فرهنگی شهید بابانظر

مردی به نام مرد!

 

نامش را محمدحسن گذاشتند، در تاریخ سوم خردادماه سال 1325 که روستای بُته مرده شهرستان فریمان(از توابع مشهد)، طلوع ستاره‌ای دیگر را به خود دید. محمدحسن نام گرفت فارغ از آنکه بعدها قرار است به چه نامی صدایش کنند!

زمان گذشت و محمدحسن نیز آنچنان رشد یافت که تمام دوران حیات و لحظه به لحظه عمرش را می‌توان سرشار از وقایعی جالب و عجیب دید و شنید، وقایعی که بی‌گمان مسیری مشخص را طی نمودند تا او بتواند به ستاره‌ای تبدیل شود در آسمان ایثار و ازخود گذشتگی.

و بعدها بابانظر نام گرفت مرد پهلوان جبهه‌ها که هم استقامتش مثال زدنی بود و هم مهربانیش؛ از آنجا که بابای همه بود در میدان نبرد. فرمانده عملیات لشکر 5 نصر و قرارگاه ثامن الائمه(ع)، که بیشتر چهره پدرانه داشت تا پرستیژ فرماندهی!

محمدحسن نظرنژاد، بابانظر ماند، وقتی ده سال پس از فراق دو یار و همراه خویش، خداوند به او نیز نظر کرد و دعوتش نمود تا از کوههای اشنویه، به سویش پرواز کند. و تقویم تاریخ، هفتم مرداد ماه سال 1375 را برای همیشه به نام بزرگمردی ثبت کرد که جاودانه خواهد بود در دلها و یادهای همه ما.

براستی بابانظر را نه در چند خط، که در دنیایی از نوشته و مطلب نیز نمی‌توان محصور کرد، که مردانِ مَرد را حصاری نتوان کشید برایشان، آنها که حصار نفس خویش را شکستند و به پرواز درآمدند تا عرش الهی.

و بابانظرها همچنان هستند، تا چرخ گردون می‌گردد و تا زمین و زمان برقرار است، این ما هستیم که باید خود را به شاخه‌ای از درخت پربار راه شهدا متصل سازیم تا مبادا از مسیر منحرف شویم و به مرگ غفلت بمیریم، مبادا!

پیج رنک گوگل
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic